Güvenlik Kamera Sistemleri

Son zamanlarda artan talep ve gelişen teknoloji ile birlikte, pek çok güvenlik kamera sistemi beğenilerinize sunulmuş durumdadır. Ancak, bu noktada herhangi bir kamera sistemi seçerek güvenliğinizi sağlayabileceğinizi düşünmek doğru değildir ve beklenenin aksine yeterli güvenlik güvencesi performansı sağlanamamaktadır.
Güvenliğinizi en yüksek düzeyde sağlayabilmek adına, tercih edeceğiniz güvenlik kamera sistemlerinde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat ederek seçeceğiniz bir güvenlik kamerası ile güvenliğinize karşı yapılan olası bir ihlali en kısa sürede tespit edip, alarma geçerek müdahale etmenizi sağlayabilirsiniz. 

Kamera Sisteminde Gece-Gündüz 

Işığın yeterince belirlediği, nesne ve insan ayrımının iyi yapılabildiği gündüz vakitleri ile yetersiz ışığın sebep olduğu belirlemenin iyi yapılamadığı gece vakitlerinde iki ayrı kamera kullanmanıza ya da tek kamera ile düşük verim almanıza gerek yok. Gelişen teknolojinin, güvenliğinizi sağlama alanında sunduğu en iyi yöntemlerden biri olan gece gündüz kameraları da seçenekleriniz dâhilinde olabilir. Böylelikle hem ışığın yeterli ve etkili bir belirteç olduğu ortamlarda renkli çekim yapılması, hem de ışığın yetersiz ve iyi bir renk belirteçliği sağlayamadığı ortamlarda siyah beyaz çekim yapabildiği güvenlik kamerasıda oldukça etkili ve fonksiyonel kamera sistemleri olarak beğenilerinize sunulmuştur.

Kamera Sisteminde Çözünürlük

Kameranızın işlevsellik ve ihtiyaç karşılaması açısından maksimum seviyede işlemesi ve olası güvenlik ihlallerine karşı yüksek seviyede güvenlik sağlaması için çözünürlük faktörü oldukça önemlidir. Güvenlik kamerası seçiminin çözünürlük aşamasında en önemli etmen ihtiyaçlarınızın belirlenmesi olmalıdır. Kameranın yerleştirileceği alanın, ihtiyaç duyulan çözünürlük oranını belirlemedeki en önemli etmenlerden biri olması göz ardı edilmeden, uygun çözünürlük değerindeki güvenlik kamera sistemi ile güvenliğinizi sağlamanız oldukça mümkün.
Kameranın yerleştirileceği alan oldukça büyük ve insan trafiğinin yoğun olduğu AVM, otopark ve büyük mağazalar gibi alanlarsa seçeceğiniz kameranın maksimum işlevsellikte olabilmesi için çözünürlüğünün yüksek olması önemlidir. İnsan trafiğinin yüksek olduğu, hırsızlık gibi güvenlik ihlallerinin sıklıkla rastlandığı bu gibi alanların güvenliğini sağlamak adına tercih edeceğiniz güvenlik kamera sistemi geniş bir alana hakim olabilen, yüksek çözünürlüklü zoom kamera olmalıdır. Gelişen teknolojinin sunduğu en etkili güvenlik etmenlerinden biri olan IP kameralar bu noktada oldukça işlevseldir. İstenildiği anda, internet erişimine sahip olduğunuz cihazınızdan da alanın izlenmesini sağlayıp kontrolünü sağlamlaştırmanız mümkün hale gelmiştir.

 

Hikvision ColorVu, sıfır ışıklı ortamlarda bile kameraların 7/24 canlı görüntü sağlamasına yardımcı olan renkli bir görüntüleme teknolojisidir.

 

Kamera Sisteminde Kayıt Cihazı

Kayıt sistemi de olası bir ihlalin anlık veya geçmişe dönük tespiti ve müdahale süresini kısaltması ile oldukça önemli bir kriter olmaktadır. Güvenlik kamera sistemi kayıt çözünürlüğü ve süresinin oldukça etkili olduğu sistemde dilediğiniz takdirde kayıt birimlerinin genişletilmesi de mümkündür. Bilgisayara takılan kart sistemi ile Windows tabanlı bir bilgisayarda kayıtların izlenip kaydedilebilme özelliği sunulmaktadır; ancak bilgisayara girebilecek bir virüs yahut kilitlenme gibi faktörlerle sistem sıkıntıya uğrayabilmektedir. Bu noktada, bir donanım-yazılım paketi olan bağımsız kayıt cihazları ile kilitlenme oranı minimuma indirilerek kayıt almanız ve görüntülemeniz sağlanmaktadır. Aynı zamanda, kamera ve kayıt cihazının tek kasada olduğu sistemler de beğeni ve hizmetinize sunulmuş durumdadır.

Kamera Sistemi Fiyat Yapılandırması

Bir ürünün fiyatı ne kadar yüksekse, kalitesi ve güvenilirliği de o kadar yüksektir anlayışı hüküm sürmektedir. Ancak bu noktada, kesinlikle yüksek fiyatın yüksek kaliteye her zaman eşit olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Tabii ki aldığınız sistemin bütçenizi aşmaması, mümkün mertebe uygun olmasının yanı sıra yüksek performansta olması önemlidir ve öncelikli tercihlerdendir.
Bütçenizi zorlamadan bir güvenlik kamerasından ihtiyaç duyduklarınızı kendi şartlarınız dahilinde karşılayıp gelişen teknolojinin ürünleri ile güvenliğinizi sağlamanız belirli noktalara dikkat etmeniz halinde mümkün. Fiyat faktörünü en iyi şekilde değerlendirmek için, bahsedilen kriterleri kendi ihtiyaçlarınıza göre belirledikten sonra karşı karşıya kaldığınız ürünleri kendi içlerinde bir kıyasa götürerek en uygun olanı seçmeniz doğru olacaktır. Böylelikle seçtiğiniz güvenlik kamerası ihtiyaçlarınız dahilinde belirlendiğinden, sonradan karşılaşabileceğiniz geliştirme masraflarından da kaçınıp güvenliğinizi üst düzeyde sağlayabilirsiniz.

 

 

IP Network Kamera Sistemleri
Ana Özellikler
✓ Canlı ve kayıtlı görüntüler
✓ Uzaktan izleme
✓ Yüksek teknolojili ve pratik sistemler

Kullanım Amacı
Güvenlik sistemlerinin en önemli bileşeni olan kamera sistemleri ile gözetleme, caydırıcılık, olaylara zamanında müdahale, olay sonrası teşhis ve tespit imkanı sağlanmaktadır. Canlı ve kayıtlı görüntüler yerel ağdan izlenebildiği gibi uzaktan internet erişimi ile de izlenebilir. Bu da işyerinizi veya evinizi dünyanın her yerinden size izleme imkanını verir. 

Çalışma Mantığı
IP Network Kameralar görüntüleri dijital bilgiye çeviren ve bağlı oldukları network ağ ortamı yardımıyla yetkilendirilmiş NVR (Network Video Recorder) cihazlarının veya kullanıcıların lokal ağ ya da internet üzerinden ulaşmalarını sağlayarak görüntüyü izlemelerine veya kaydetmelerine olanak sağlayan kamera sistemleridir.

Kayıt Cihazları
NVR, Network Video Recorder (Ağ Video Kayıt Cihazı) kelimelerin baş harflerinin kısaltmasıdır. İsminden de anlaşılacağı gibi NVR, bir ağa bağlanmış IP ya da kablolu ağ kameralarından elde edilen görüntüyü hem kayıt hem de saklama görevini üstlenen cihazdır.

Avantajları
Günümüzde en çok kullanılan kamera sistemleri sunduğu birçok avantaj nedeniyle IP kamera sistemleridir. IP Kamera sistemleri ile hem teknolojik hem de pratik sistemler kurmak ve kolayca yönetmek mümkündür. IP video sistemleri çok noktadan farklı merkezlerden çalışacak şekilde yapılandırılabilmektedir. Bu şekilde çok merkezli ya da dağınık yapıdaki şirketlerin daha organize şekilde video izleme hizmeti almasına olanak sağlamaktadır.

Hızlı iletişim
  • 0(850)220 36 06 - 0(542)271 73 00 - 0(551) 982 68 10
  • 0(542)2717300
  • info@arella.com.tr
İletişim Formu
Hızlı iletişim